Başarıya

Ödüller

ALTINDAĞ BELEDİYESİ KAYNAKLARINI EN ETKİLİ KULLANAN KAMU KURUMU SEÇİLDİ

22 Eylül 2006

Altındağ Belediyesi, Başbakanlık tarafından düzenlenen “Kaynakları Etkin Kullanma ve Maliyetleri Düşürme Projesi Yarışması”nda “Yerel Yönetimlerde Yeniden Yapılanma Modeli” adlı projesiyle 307 kamu kurumu arasından birinci seçildi. Başkan Veysel Tiryaki, ödülünü Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN BÜYÜK ÖDÜL

7 Ağustos 2008

Altındağ Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından “UYGULAMA” dalında büyük ödüle layık görüldü. “İnci ve Dutlu Sokaklar Sokak Sağlıklaştırma Projesi” ile yarışmaya katılan Altındağ Belediyesi, kültürel ve tarihsel dokunun bütüncül olarak korunması adına başarılı bir uygulama örneği göstererek büyük ödülün sahibi oldu.

KADINLAR EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZLERİ” PROJESİ ÖDÜL GETİRDİ

30 Mart 2010

Altındağ Belediyesi, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Sosyal Belediyecilik Uygulamaları” alanında düzenlenen yarışmada “Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri”yle ödüle layık görüldü. Başkan Veysel Tiryaki, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen törende ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEN “DÜNYA’YA ÖRNEK PROJE” ÖDÜLÜ

22 Şubat-4 Mart 2011

Altındağ’ın 24 farklı mahallesinde hizmete açılan “ Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri Projesi” Birleşmiş Milletler tarafından Dünyaya Örnek Proje seçildi. Birleşmiş Milletler tarafından New York’ta düzenlenen “Kadının Statüsü Komisyonu 55.oturumu” toplantısında kadınlara yönelik yaptığı başarılı çalışmaları ile Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki bir sunum gerçekleştirdi.

“TURİZMDE EN İYİ FAALİYET” ÖDÜLÜ

21 Nisan 2011

Gazi Üniversitesi tarafından 2011 yılında 35’incisi düzenlenen Geleneksel Turizm Günleri kapsamında, Hamamönü’nde gerçekleştirdiği restorasyon çalışmaları ile Başkan Tirayki, “En İyi Faaliyet Ödülü”ne layık görüldü

“KADIN DOSTU ŞEHİRCİLİK” ÖDÜLÜ

5 Mayıs 2011

Birleşmiş Milletler Kadın ve Birleşmiş Milletler Küresel Akit ortak girişimi olan “Kadını Güçlendirme Prensipleri- Eşitlik İş Demektir” İstanbul Etkinliği çerçevesinde düzenlenen programda Başkan Tiryaki, Türkiye İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu tarafından kadın dostu şehircilik uygulamaları ile ödüle layık görüldü.

AK PARTİ’DEN BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

11 Ağustos 2011

Ak Parti Genel Merkez’in düzenlediği yarışmada, “Altındağ’ın Altın Gençleri” projesiyle birincilik ödülüne layık görülen Başkan Veysel Tiryaki, ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

"AVRUPALI SEÇKİN TURİST DESTİNASYONU ÖDÜLÜ"

28 Eylül 2011

Altındağ Belediyesi tarafında restore Hamamönü, 2011 yılının “Avrupalı seçkin turist destinasyonu” seçildi. Avrupa Parlamentosu tarafından 2008’den beri düzenlenen Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu yarışmasının ödül töreni Brüksel’de görkemli bir seremoni ile gerçekleştirildi.

BAŞBAKAN’DAN BİR ÖDÜL DAHA

2 Nisan 2012

Belediyecilik anlayışı ve ürettiği projeleri ile Türkiye’de ve yurtdışında pek çok belediye tarafından model alınan Altındağ Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından “Mutlu Aileler, Mutlu Şehirler” temasıyla düzenlenen 3. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda AK Partili Belediyeler arası proje yarışmasında bir kez daha Türkiye birincisi oldu. Başkan Veysel Tiryaki, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen törende ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

“ETİK” ÖDÜLÜ

7 Nisan 2012

Başkan Tiryaki, Toplumsal Etik Derneği tarafından düzenlenen “Meslekte Etik Davranışları Teşvik Ödül Töreni”nde “Kültür ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Yansızlık Ödülü”ne layık görüldü.

“DÜNYA TURİZM OSCARI” ÖDÜLÜ

3 Eylül 2012

Dünya Turizm Yazarları ve Gazeteciler Federasyonu (FIJET) tarafından verilen ve dünyanın en prestijli turizm ödülleri arasında gösterilen “The Golden Apple” Altın Elma ödülü, Hamamönü restorasyon çalışmalarındaki başarısı nedeni ile 2012 yılında Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye verildi.

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN BÜYÜK ÖDÜL

20 Ekim 2012

Daha önce gerçekleştirdiği restorasyon projeleri ile Tarihi Kentler Birliği’nden pek çok kez ödül alan Başkan Tiryaki, 2012 yılında “Karacabey Hamamı yakın çevresi restorasyon çalışması” ve “Çelebi Mehmet Camii ve çevresi sağlıklaştırılması çalışması” ile büyük ödüle layık görüldü

“SKALİTE 2012” ÖDÜLÜ

14 Aralık 2012

Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan Ulucanlar Cezaevi’ni restore ederek müze ve kültür–sanat, kongre merkezine dönüştüren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Türkiye’nin Turizm Oscarları” olarak kabul edilen “Skalite 2012 – Turizmde Kalite Ödülünün sahibi oldu.

“YAŞANABİLİR VE ESTETİK ŞEHİRLER” ÖDÜLÜ

30 Mart 2013

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen  “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” konulu 4’üncü Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda, Hamamönü ve Ulucanlar Cezaevi Restorasyon Projesi uygulaması ile Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden bir birincilik ödülünün daha sahibi oldu.

“BELEDİYE” ÖDÜLÜ

12 Nisan 2013

“Cumhuriyet’in 100. yılına 10 Kala Gayrimenkul” temasıyla 10-11 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “ArkiPARC 2013″‘ etkinliği kapsamında verilen Gayimenkul Ödülleri’nde, “Belediye Ödülü” Altındağ Belediyesi’nin oldu. Altındağ Belediyesi, Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Projesi ile birinciliğe layık görüldü.

“EN TEMİZ İLÇE” ÖDÜLÜ

6 Haziran 2013

Altında Belediyesi’ne bir ödül de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geldi. Türkiye’nin en temiz ilçesi seçilen Altındağ Belediyesi, önce Ankara birincisi oldu, ardından da illerdeki birinciler arasında yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye birincisi olarak açıklandı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenen ödül töreninde “Temiz Türkiyem” sloganıyla yola çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye birincilik ödülünü takdim ederek, Altındağ Belediyesi’ni zirveye taşıdı.

“YILIN BELEDİYE BAŞKANI” ÖDÜLÜ

6 Nisan 2014

Ekosanayi Dergisi tarafından her yıl düzenlenen yarışmada Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’da gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve Altındağ’a kattığı değer nedeniyle “Yılın Belediye Başkanı” ödülünü almaya hak kazandı. İnternet üzerinden yapılan halk oylaması sonucunda “Yılın Belediye Başkanı” olan Başkan Tiryaki ödülünü, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun elinden aldı.

“COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ” ÖDÜLÜ

24 Kasım 2016

Yerel yönetimlerde “Coğrafi Bilgi Sistemleri” alanındaki uygulamaları ve çalışmaları ile örnek belediye seçilen Altındağ Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü. İstanbul Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene katılan Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı.

“YEREL YÖNETİMLER PROJE” ÖDÜLÜ

13 Eylül 2017

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın düzenlediği “Yerel Yönetimler Proje Yarışması”na “Maddeye Değil Hayata Sarıl” projesi ile katılan Altındağ Belediyesi, madde bağımlılarının tedavisi için  son üç yıldır sürdürdüğü mücadeleden dolayı ödüllendirildi. Ödülü, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 

“EN İYİ KÜLTÜREL MİRASI KORUMA VE YAŞATMA' ÖDÜLÜ

13 Eylül 2017

Altındağ Belediyesi, Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen “Sign of the City Awards 2017″gayrimenkul yarışmasında, Hamamönü ve Hamamarkası Restorasyon Projesiyle, “En İyi Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma” ödülünün sahibi oldu.

Gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan “Sign Of The City Awards 2017” yarışmasının İstanbul’da düzenlenen ödül töreni, sektörün dev firmalarını, yatırımcılarını, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki ödülünü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı. 19 jüri üyesinin 38 kategoride 156 başvuruyu değerlendirdiği yarışmada, “Hamamönü ve Hamamarkası Restorasyon Projesi”, katılımcıların büyük beğenisini topladı. 

BAŞKAN TİRYAKİ'YE ATO'DAN" ANKARA'YA DEĞER KATANLAR" ÖDÜLÜ

13 Aralık 2017

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye, Ankara Ticaret Odası’ndan(ATO) ödül… Başkan Tiryaki, Altınköy Açıkhava Müzesi projesi ile “Ankara’ya Değer Katanlar” ödülüne layık görüldü. ATO tarafından düzenlenen 3. Ankara Marka Festivali kapsamında verilen “Ankara’ya Değer Katanlar” ve “Ankara’nın En Değerli Markaları” ödülleri sahiplerini buldu. Ankara’nın turizmde markalaşma sürecinde seçici kurul tarafından değerlendirilen Altınköy Açık Hava Müzesi ile Başkan Tiryaki, Ankara’ya değer katan isimler arasında yer aldı. 3. Ankara Marka Festivali kapsamında düzenlenen gala yemeğinde Başkan Tiryaki ödülünü ATO Başkanı Gürsel Baran ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı. 

BAŞKAN TİRYAKİ'YE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ÖDÜLÜ

30 Mart 2018

Altındağ belediye başkanı Veysel Tiryaki uyuşturucu ile örnek mücadelesinden dolayı bir ödüle daha layık görüldü. 2017 yılında Ak Parti tarafından gerçekleştirilen “Yerel Yönetimler Proje Yarışması’na “Maddeye Değil Hayata Sarıl” projesi ile katılan Altındağ Belediyesi, 845 belediye arasından ödüle layık görülmüş ve ödülü başkan Tiryaki, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı.. 

VEYSEL TİRYAKİ "EN VERİMLİ BELEDİYE BAŞKANI" SEÇİLDİ

1 Mart 2018

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “En Verimli Belediye Başkanı” seçildi. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Verimlilik Platformu 2018 yılı “En Verimliler Ödülleri” Ankara Sanayi Odası’nda (ASO) düzenlenen bir törenle sahiplerini bulurken, Başkan Tiryaki ödülünü Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın elinden aldı. Törende konuşan Başkan Tiryaki, “Bu ödül bizim için anlamlı ve o yüzden de keyifle aldım. Biz verimlilik konusunda özgünlüğümüzü, farkımızı ortaya koymuş bir belediyeyiz. Kendi kaynaklarımız ile ayakta duruyoruz, hiçbir yere borcumuz yok. Kaynaklarımızın yarısını reel yatırıma harcıyoruz. Göreve başladığımızdan bugüne Altındağ’daki dönüşüm, geldiğimiz nokta nedeniyle, iyi bir örnek oluşturduğumuza inanıyoruz. Emek ve mücadele dolu 14 yıllık bu başarı hikayesinin böylesine anlamlı bir ödül ile taçlandırılmasından mutluluk duyuyorum. Teşekkür ederim” dedi. 

BAŞKAN TİRYAKİ'YE "ÜSTÜN HİZMET BAŞARI ÖDÜLÜ"

2 Haziran 2018

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye Başkent Ankara Meclisi tarafından Ankara’ya kattığı değer nedeniyle ‘Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü’ takdim edildi. AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın başkanlığını yürüttüğü Başkent Ankara Meclisi’nin iftar programına katılan Başkan Tiryaki, “Başkent Ankara Meclisi yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Bu ödül bizim için gerçekten çok anlamlı” diye konuştu. Başkent Ankara Meclisi tarafından Karayolları Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine, Ankara’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri federasyonlarının genel başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı. 

ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİ İLE "YILIN KÜLTÜR PROJESİ"

1 Ağustos 2018

Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen Altınköy Açık Hava Müzesi’ne bir ödül de medyadan geldi. Ankara’nın en çok okunan internet haber portallarından biri olan Haber Ankara, 5’inci yılını, düzenlediği ödül töreni ile kutladı. Siyaset, spor, medya ve iş dünyasının temsilcilerinin katıldığı gecede Altındağ Belediyesi’ne hayata geçirdiği başarılı projeleri ve takdir toplayan Altınköy Açık Hava Müzesi Projesi dolayısıyla “Yılın Kültür Projesi” ödülü verildi. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altınköy Projesine ayrı bir önem gösterdiğinin altını çizerek, “Altındağ’ı hak ettiği değere kavuşturmak, kültür ve sanatın merkezi yapmak için mücadele ediyoruz. Altınköy, Altındağ değil, Ankara da değil, bir Türkiye Projesidir” dedi. Türkiye’de yerel bir internet haber sitesi tarafından düzenlenen tek ödül töreni olması bakımından ayrı bir öneme sahip olan “Geleneksel Haber Ankara Medya Ödül Töreni”, 5’inci kez düzenlendi. Gecede, Haber Ankara okurlarının son bir yılda en çok okudukları, yorum yazdıkları ve sosyal medyada paylaşımda bulundukları siyasiler, belediye başkanları, STK yöneticileri ve iş adamlarına prestij ödülü verildi. 

BAŞKAN TİRYAKİ'YE "ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ"

15 Ekim 2018

Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı tarafından Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye “Üstün Hizmet Ödülü” takdim edildi. ‘Dünyanın en büyük satranç koleksiyonu’nu içinde barındıran Guinness rekorlu Satranç Müzesi, 3’üncü yaşını kutladı. Satranç Müzesi’nin renkli görüntülere sahne olan yıl dönümü etkinliğinde konuşan Başkan Tiryaki, Altındağ’ın kültür ve sanatın merkezi haline geldiğine dikkat çekerek, “Satranç Müzesi’nin de yer aldığı bölge her biri ayrı değerler barındıran sayısız müzeye ev sahipliği yapıyor. Özel müzelerimizi destekliyoruz ve ilçemizde olmasını önemsiyoruz. Bugün kuruluşunun 3’üncü yılını dolduran ve dünyanın en önemli tematik müzelerinden biri haline gelen Satranç Müzesi de Altındağ’a değer katanlardan biri” dedi . Altındağ Belediyesi tarafından yapımı kısa bir süre önce tamamlanan ve müzenin önünde yer alan meydanda gerçekleşen programda, Vakıf Başkanı Akın Gökyay tarafından “Ankara’nın en eski ilçesi olan Altındağ’daki tarihi dönüşümün mimarı olması, bölgeyi cazibe merkezi haline getiren başarılı çalışmaları, kültür ve sanata katkılarından’ dolayı Başkan Tiryaki’ye ‘Üstün Hizmet Ödülü’ takdim edildi. 

BAŞKAN TİRYAKİ'YE "ŞEHRE İMZA ATANLAR" ÖDÜLÜ"

7 Kasım 2018

Bu zamana kadar kültürel mirası koruma ve yaşatma projeleriyle pek çok önemli ödülün sahibi olan Altındağ Belediyesi, bir ödüle daha layık görüldü. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, İstanbul’da gerçekleştirilen “Sign of the City Awards 2018” isimli, gayrimenkul sektörünün önde gelenlerinin katıldığı yarışmada, mahalle kültürünün tekrar ayağa kaldırıldığı “Hamamarkası Konut Projesi”yle, “En İyi Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma” ödülünün sahibi oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı ödül töreninin ardından açıklama yapan Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin Ankara’da gerçekleştirdiği tarihi koruma projelerinin, Türkiye tarafından fark edilmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ödülünü, Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal’ın elinden aldı. 

BAŞKAN VEYSEL TİRYAKİ'YE "YERELDE VİZYON BELEDİYECİLİK" ÖDÜLÜ

8 Kasım 2018

İki gün üst üste ödül alan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bu kez “Yerelde Vizyon Belediyecilik” ödülüne layık görüldü. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen, iş, sanat ve siyaset dünyasından başarılı isimlerin ödüllendirildiği Uluslararası Buhara Medya Ödüllerinde, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye Altınköy Açık Hava Müzesi’ni Ankara’ya kazandırdığı için “Yerelde Vizyon Belediyecilik” ödülü verildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onur konuğu olarak katıldığı gecede Başkan Veysel Tiryaki ödülünü Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın elinden adlı.